En Son Haberler

CVO™ PRO STREET BREAKOUT® AMERICAN MUSCLE VE EMERGENT TARZINI SUNAR

28 Ocak 2016

CVO™ PRO STREET BREAKOUT® AMERICAN MUSCLE VE EMERGENT TARZINI SUNAR

Harley-Davidson® Custom Vehicle Operations (CVO)™ tasarım ve detaylarıyla göz kamaştıran kaplamaların ve desenlerin kullanıldığı yeni, daha koyu bir görünüm sunan, sınırlı sayıda üretilen 2016 CVO™ Pro Street Breakout® motosikleti piyasaya sürerek factory-custom tarzının kitabını yeniden yazıyor. Drag-race odaklı CVO Pro Street, yüksek performansı safkan Amerikan yol makinelerinin uzun muscle görünümüyle bir araya getiriyor.

Harley-Davidson®CVO motosikletler, çok sayıda Harley-Davidson®Orijinal Motor Aksesuarları ile birlikte, birinci sınıf bileşenler, özel boya işlemleri ve yüzey kaplamaları kullanılarak custom hale getirilir. Yeni custom öğeleri ve teknikleri genellikle CVO programıyla piyasaya sunulur. CVO Pro Street Breakout’un koyu renkli tasarımı da, Harley-Davidson®tasarım ekibine en yeni kaplama seçeneklerini kullanma imkanı verdi.

Harley-Davidson®Stil Direktörü Brad Richards şunları söylüyor: “Pro Street Breakout, CVO motosikletlerin yeni bir boyutunu temsil ediyor. Pro Street Breakout ipuçlarını yollardan alıyor ve kendimize ait değişen zevklerimizi yansıtıyor. Hala detaylarda derinlik ve CVO müşterisinin beklediği değer ve övünme hakkını sunuyor, ancak bunu farklı bir yolla gerçekleştiriyor. Renkleri sönük olabilir, ancak inanılmaz bir derinliğe sahip. Krom malzemeyi parlatmak için alternatif kaplamalar geliştiriyoruz – fırçalanmış ve anodize edilmiş yüzeyler ve hafif boyalı parlak kaplama gibi. Breakout gerçekten kendini bu yeni tarz akımına teslim etti.”

CVO Pro Street Breakout modelinde sunulan yeni kaplamalardan biri Duman Rengi Saten Krom olarak adlandırılıyor.

Harley-Davidson'ın Kıdemli Stilisti Dais Nagao şunları söylüyor: “Duman Rengi Saten Kromun ton ve derinliğini geliştirmek için metal kaplama tedarikçilerimizle yoğun mesai yaptık ve bunu motosiklet sanayisinde ilk defa biz kullandık. Gerçekten modern ve ayrıcalıklı olduğu kadar gizemli görünen bir kaplamaya sahip. Duman Rengi Saten Kromu, bir katman efekti oluşturacak şekilde siyah bir yüzeyin hemen hemen yakınına dikkatlice yerleştirdik. Örneğin, üst külbütör kapağı parlak siyah, alt kapak ise Duman Rengi Saten Krom gibi. Siyah renkli motor ve siyah susturucuların hemen yanında, egzoz borusu kalkanlarının üzerinde. Beklenmedik bir detay katmak içinse yağ borularında ve bağlantılarında Duman Rengi Saten Krom kullandık.”

CVO Pro Street Breakout modelinde ilk defa sahne alan yeni kaplamalardan bir diğeri olan Yanık Krom, Aggressor custom jantlarını kaplamak için kullanıldı. Yeni bir tarz katılan derby ve triger kapaklarında yeni bir mekanik kilit bulunuyor. CVO Pro Street Breakout'un performans temasını güçlendirmek için, her biri depodan arka tampona doğru akan tekli elle uygulanmış grafik şerit ile birlikte, som Starfire Siyah ya da Beyaz Sedefli Altın/Starfire Siyah renklerinde sac metal kaplandı.

Bu performans, en güçlü Harley-Davidson®üretimi hava soğutmalı motor olan Screamin’ Eagle® Twin Cam 110B™ ile sunulur. Maksimum performansı açığa çıkarmak için, motora siyah renkli kör delikli susturucular, açık elemanlı bir Screamin’ Eagle® Heavy Breather Elite emme manifoldu ve yüksek performanslı bir hidrolik Assist & Slip debriyaj entegre edilmiştir. Sürücünün Screamin’ Eagle gücünün tüm avantajlarından faydalanmasını sağlamak için, CVO Pro Street Breakout sağlam bir üç cıvatalı üçlü kelepçeye tutturulmuş yeni 43 mm ters çevrilmiş çatal, ilave durdurma gücü sağlanan gezer rotorlu, Düşük Sele ön fren kolu bulunan ikili ön disk frenler ve standart Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi ile donatılmıştır. Sert ön kısım ve 19 inç ön jant çevikliği artırırken, 240 mm genişliğindeki arka masif lastik gücü asfalta etkili bir şekilde aktarır.

Pro Street Breakout modelinde 1,25 inç drag tarzı düz gidondan, rüzgar aşırtmalı hız ekranı ve renk uyumlu çene rüzgarlığına kadar çok sayıda drag-race dokunuşu bulunuyor. Debriyaj bırakıldığında sürücüyü yerinde tutmak için derin çanak sele ve desteklenmiş arka oturak bir araya getirilmiş olup, Screamin’ Eagle’ın sağladığı beygir gücü CVO Pro Street Breakout'u rakiplerinden farklı kılar. İşlenmiş ön tampon, el ve ayak kumandalarındaki karartılmış Airflow Collection aksesuarları, siyah Profile custom aynalar ve duman rengi örgülü havalandırma hatları bulunan düşük profilli bir konsol da diğer tarz özellikleri arasındadır. Elektronik hız sabitleme ve yeni eller serbest özellikli güvenlik ve kilit anahtarı bulunan H-D® Smart Security System da CVO Pro Street Breakout modelinde bulunan standart ekipmanlardandır.

Önceki Sayfaya Dön