En Son Haberler

HARLEY-DAVIDSON SERİSİ 2016 İÇİN DAHA DA SİYAH VE GÜÇLÜ HALE GELİYOR

25 Ağustos 2015

Şirket tarihindeki en güçlü cruiser serisi olan Dark Custom modellerine havalı iki yeni üye ekleniyor. Geniş performans aralığı ve seri boyunca yapılan stil iyileştirmeleri Harley-Davidson'ın 2016 model serisinin öne çıkan noktalarını oluşturuyor.

inline_z8a75b679e303a7e443a361006ecebb9_7d102b0cdb90.jpg

2016 Harley-Davidson Motosikletlerinin Öne Çıkan Noktaları

  • Yeni Iron 883™ ve Forty-Eight® modelleri, modern tasarımlar ve yeni süspansiyonları ile güncellenen ancak eski asi ruhunu kaybetmeyen Harley-Davidson motosikletlerdeki Dark Custom önderliğini ortaya koyuyor.
  • Yeni S serisi sınırlı üretim cruiser'lar güçlü bir yapı ve son moda stili sunuyor. Fat Boy® S ve Softail Slim® S zengin cila ile etkileyici Screamin’ Eagle Twin Cam 110 motoru bütün bakışları üzerine çeken bir stil ve performans sunmak için bir araya getiriyor.
  • Daha önce sadece Harley-Davidson Touring motosikletlerde olan High Output Twin Cam 103™ motorlar bütün Softail® modellerinin gücünü güncelliyor ve Harley-Davidson tarihindeki en güçlü cruiser serisini ortaya çıkarıyor.
  • Project RUSHMORE’un touring devrimi Road Glide® Ultra motosikletlerin dönüşü ile daha da büyüyor.

“Harley-Davidson için yine tarihi bir yıl yaşıyoruz,” diyor Harley-Davidson Kıdemli Yardımcı Müdürü ve Baş Pazarlama Sorumlusu Mark-Hans Richer. “Yepyeni S serisi de dahil tarihteki en güçlü cruiser serisini çıkarıyoruz. 2008 yılında başladığımız tasarım hareketinin en saf ifadesi olan yeni Iron 883 ve Forty-Eight modelleri ile Dark Custom motosikletlerde çıtayı yükseltiyoruz. Ayrıca Road Glide Ultra'nın dönüşü ve popüler Heritage Softail Classic'in yeniden tasarımı ile touring'deki liderliğimizi de genişletiyoruz.”

Dark Custom Ruhu

Yeni Iron 883 detaylarında işlenmemiş ve ham. Geçmiş ve geleceğin garaj yapımı bobber'larından ilham alan modern bir tasarıma sahip. Bütün yeni ön ve ayarlanabilir arka süspansiyon, daha hafif mag tekerlekler ve geliştirilmiş koltuk, önümüzdeki yolları yumuşatacak konfor ve kontrol gücü getiriyor. Yeni Forty-Eight tehditkar duruşunu cüsseli ön tekerlek, yeni mag tekerlekler ve yeni 49mm'lik çatallar ile devasa uçtan alıyor; ayrıca ayarlanabilir arka süspansiyon ve koltuktan da faydalanıyor. Retro stil ipuçları ile siyah, renk ve kromun mükemmel oranı bu motora cesur bir görsellik kazandırıyor. Zarif ve hafif Harley-Davidson Street® 750 modelinin üzerinde engebeli şehir caddelerini arşınlayan sürücüler yeni ön ve arka fren sistemlerinin getirdiği gelişmiş güven hissinin keyfini çıkaracaklar.

Şimdiye Kadarki En Güçlü Cruiser Serisi

Harley-Davidson tarihindeki en üçlü cruiser modeli serisi ile arka tekerlekler merhamet dilenecek. Screamin’ Eagle Twin Cam 110 motorların güç verdiği yeni Fat Boy S ve Softail Slim S cruiser'lar bir zamanlar Custom Vehicle Operations (CVO) modellerine ayrılmış olan güç ve performansı sunuyor. Her ikisi de sınırlı sayıda üretilen modeller tehditkar görünümlü siyah stili ile muscle tarzına uygun özellikler taşıyor. Softail Slim S, askeriyeden esinlenen stili ile yeni Olive Gold Denim renginde de mevcut. Bu stil bobber hareketini başlatan savaş sonrası custom motosikletlere atıfta bulunuyor. Harley-Davidson, bütün 2016 Softail modelleri için High Output Twin Cam 103 motoru standart hale getirerek daha fazla sürücüye Project RUSHMORE performansı sunuyor.

Softail Seyir Kumandası

2016 içinde daha fazla cruiser haberi var. Tarihinde ilk defa Harley-Davidson Softail modellerinde elektronik seyir kumandası mevcut. Yeni elektronik gaz pedalı kumandasından çalıştırılan Harley-Davidson elektronik seyir kumandası 2016 Heritage Softail® Classic, Softail® Deluxe, Fat Boy S ve Softail Slim S modellerinde standart ekipman ve bütün diğer 2016 Softail modelleri için de aksesuar olarak mevcut.

Yeni Sportster Süspansiyon

Bütün 2016 Sportster® modelleri, sürücü konforunu ve kontrolünü geliştirmek için bir arada çalışan hepsi yeni ön ve arka süspansiyon ve gelişmiş koltukları ile engebeli yolları dize getirecek. Yeni koltuklar birinci sınıf malzemeleri ve daha destekleyici konforu sağlamak için revize edilen şekilleri bir araya getiriyor. Yeniden yapılandırılan Sportster süspasiyon, yeni ön kaset çatalları ile emülsiyon bobin üstü şoklarını bir araya getiriyor. Nitrojen gazıyla şarj edilen şoklar yağ havalandırmasına dirençlidir; küçük rampalara hızlı bir şekilde tepki veren ve lastiklerin düz olmayan yollarda bile yolla temasını koruyan üstün kompresyon, geri tepmeyi engelleyici kontrol sağlayan 36mm pistonlu iç vana grubunu ve yüksek performanslı yağ özelliklerini barındırır. Gelişmiş yay ön yüklemesi, koltuğun altına yerleştirilmiş olan anahtarı kullanan dişli kuşak ile ayarlanabilir. Şokları tamamlamak için ayarlanan dayanıklı çatallar, süspansiyonun kompresyon ve açılma aralığı boyunca sürekli bir his oluşturmak için ayarlanan piston ve vana grubu ile gelişmiş yaylara sahiptir. Üçlü yaylar ve yağ kilidi, çatalların sert frenlerde bile tekerlek sekmelerine direnmesine imkan verir.

Road Glide Ultra

Harley-Davidson Touring serisinden ayrı kalınan iki yıllık süre Road Glide Ultra motoru sürücü ve yolcu için gelişmiş sitil, muhteşem aerodinamik ve optimize edilmiş touring ergonomisi ile bir araya getirmek için harcandı. Müşterilerin yönlendirdiği Project RUSHMORE'un ürün geliştirme çalışmalarında her aşamada etkisi oldu. Twin-Cooled™ High Output Twin Cam 103™ güç aktarımının sürekli performansının tetiklediği yeni Road Glide Ultra en talepkar touring motorcularının bile beklentilerini aşacak.

Heritage Softail Classic

Nostaljik stili yumuşak ve modern Softail performansı ile birleştiren Heritage Softail Classic 2016 için yenilenmiş bir stil ile bunlara ek High Output Twin Cam 103 güç aktarım mekanizmasına, standart seyir kumandasına, yeni ve geliştirilmiş koltuk çantası destek yapısına sahip oluyor.

Önceki Sayfaya Dön